Technologie
a Konzultace ve Vašich službách

0

usměvavých zákazníků

0

dokončených projektů

Konzultujeme a vyvíjíme informační systémy

Sídlíme v České republice a pracujeme pro Vás v celé Evropě.

Dlouhodobě poskytujeme kvalitní a komplexní služby od vývoje informačních systémů a jejich implementaci, přes strategické poradenství, analýzy procesů, projektové řízení až po zavádění a řízení informační bezpečnosti.

Vyvíjíme software na prověřených technologiích

2016

Poptávka PMportal zatím z nejvzdálenějšího místa - od Michiganského jezera!

Ve vývoji lepších způsobů řízení jsme se nezastavili. Pracujeme na systémové podpoře naplňování strategií konkrétními kroky a využití moderního konceptu Smart Cities.

Brzy o nich uslyšíte více...

2015

Produkty nám zrají a zákazníci k nim dozrávají

PMportal s IQdoc pro řízení projektů, dokumentů a dalších workflow, našli několik nových zákazníků jak mezi velkými i menšími úřady, tak u malých i mezinárodních podniků.

Náš skvělý service desk Unicom jsme dokázali implementovat pro největší město v ČR za pouhé 3 měsíce. Navíc nejen pro řízení požadavků na IT, ale také pro evidenci bezpečnostních událostí a požadavků na vzdělávání.

CIMAF – provozní model řízení úřadu

Naši 4 kolegové, absolvovali cyklus školení Českého institutu efektivního managementu a poté získali certifikaci pro zavádění Referenčního modelu řízení úřadu CIMAF. Icontio je mezi prvními 3 společnostmi v ČR a SR!

2014

Přichází revoluce ve vykazování práce - ePíchačka!

Vytvořili jsme pro Vás cloudovou službu ePíchačka, pro řízení úkolů a práce na zakázkách. Úkolování, vykazování a sledování zakázek je nyní snadné pro každého.

PMportal získal certifikaci na soulad s britskou metodikou řízení projektů Prince2. Můžeme gratulovat také 6 našim kolegům, kteří prošli nejen školením a zkouškou na Prince2Foundation, ale také ve vyšším stupni Practitioner!

Naše firma, prošla auditem řízení bezpečnosti informací dle ISO/IEC 27001. Stali jsme se partnery společnosti Stormware, dodávající ekonomický systém Pohoda. S Pohodou nejčastěji propojujeme i naše systémy.

2013

V hlavní roli IQdoc a PMportal

IQdoc i PMportal jsme propojili s několika ERP systémy (Pohoda, SAP, Abra, RIS) a dalšími systémy nebo intranetovými aplikacemi. Jejich nejoblíbenější možností se stává snadná výměna dokumentů firmy s externí účetní a schvalování faktur.

Získali jsme akreditaci Ministerstva školství pro vzdělávání v oblasti kybernetické bezpečnosti.

2012

Vyvinuli jsme pro Vás IQdoc.

Nástroj pro ty, kteří potřebují pořádek v práci s informacemi a dokumenty, ale nechtějí složitou spisovou službu, nebo drahý DMS. IQDOC je také pro ty, kteří ocení snadnější Workflow, digitalizaci, archivaci a skartaci dokumentů.

Při jeho vývoji jsme se snažili zachovat princip jednoduchosti pro používání koncovými uživateli s maximální automatizací. Tento systém nejen vytváříme a implementujeme, ale pomáháme organizacím se všemi organizačními i technickými aspekty zavedení řízení informací a dokumentů.

Ušetříme Váš čas při vyhledávání i schvalování dokumentů.

2011

Na rozsahu začínají nabírat naše konzultace a poradenství.

Nejprve to bylo zavádění projektového řízení, ale postupně také reorganizace, strategické poradenství a personálně procesní audity. V poslední době se těžiště přesouvá k informační bezpečnosti. Bezpečnost informací a nakládání s vlastní virtuální identitou musí být v dnešní době samozřejmé, jako dopravní výchova. Dříve, než všichni začali hovořit o „cyber“ světě a hrozbách, pustili jsme se do toho my a jak jinak, než systematicky. Vytvořili jsme vzdělávací program pro pedagogy základních a středních škol, aby měli po ruce materiál pro výuku a aktualizované znalosti z této oblasti.

Školení absolvovalo více než 100 pedagogů mnoha škol z Jihomoravského kraje.

2010

Vznik PMportalu i akreditace vzdělávací organizace

Vyvinuli jsme první verzi PMportal - portálu, pro přehledné řízení velkého množství informací o projektech, který umožňuje řízení a kontrolu procesů v průběhu celého životního cyklu projektů. Stali jsme se akreditovanou vzdělávací organizací pro úředníky veřejné správy a samosprávy (dle zák. č. 312/2002 Sb.) pro několik oblastí, například informační bezpečnost, řízení projektů, optimalizace a řízení procesů, služeb nebo IT. Prošli jsme auditem kvality řízení dle ISO 9001:2008.

Vize se stávají skutečností, ale nezastavujeme se, snažíme se být vždy o krok napřed.

2009

Pracujeme pro Vás!

Vyvinuli jsme ComOne na základě jednoduché, ale nijak rozumně nepokryté potřeby lidí z mého okolí. Školy či obecní úřady opakovaně posílají informace občanům či rodičům. Bylo důležité vyvinout jednoduchý nástroj, ovládaný odkudkoli, ve kterém jsou definované zájmové skupiny, kterými mohou být občané z ulice Vídeňská, rodiče žáků 3. třídy či strávníci školní jídelny. Učitel, ředitel, nebo pracovník úřadu, jednoduše může poslat na jedno kliknutí informaci o odstávce vody či změně termínu příjezdu ze školního výletu.

Kolik práce a zmatků ComOne ušetří, by Vám mohli naši zákazníci povídat.

2008

Nové technologie

Začali jsme realizovat novou vizi – NFC. Byla to nová technologie s úžasnými možnostmi, ale u nás téměř neznámá. Dnes už je to asi banální, ale v roce 2008 to vypadalo fakt cool, mít integrovanou čipovou kartu v mobilu, kterou můžete platit, identifikovat se, šifrovat atd. Near Field Communication také umožní načítat bezdrátově mobilem různé informace nebo komunikovat mezi mobily a podobně.

Kromě toho jsme vyvinuli mnoho různých aplikací a systémů a počet našich zákazníků rostl.

Společně míříme stejným směrem

2007

Stáli jsme na prahu nové výzvy

Úkolem bylo stabilizovat a začít řídit portfolio cca 100 projektů ve velké organizaci, v prostředí, které tomu rozhodně nebylo nakloněno. Po pár dnech bylo jasné, že jedinou schůdnou cestou, bude zavedení reportingu, poté dokumentace a řízení změn a rizik. Dostupné nástroje nebyly dostatečné a metodiky složité. Zrodila se idea a později i technický prototyp, který umožnil nesnadný úkol tohle všechno splnit. Základem se stal univerzální informační systém se jménem Excel. Na vývoji metodiky jsme pokračovali v dalších letech, ale Excel bude muset být nahrazen webovým portálem.

Již tehdy se ukázalo, jak důležité je nepřehlédnout potřeby zákazníka a současně využít synergie konzultačních kompetencí a zkušeností spolu se znalostmi technologií a inovačním přístupem.

2006

Vznik firmy

Icontio začalo v oblasti, která mi byla nejbližší – informační systémy v bankách. Od té doby poskytujeme služby rozvoje a správy aplikací mimo jiné pro jednu z největších bankovních skupin na CZ trhu. Od začátku se snažíme hledat a tvořit něco nového, lepšího, než už existuje. První z těchto inovací, byl systém pro sdílení nejen hlasu a videa, ale také aplikací mezi uživateli. Začali jsme ho vyvíjet a cílem byli korporátní zákazníci, kteří spolupracují. I když jsme prototyp dokončili, konkurence byla rychlejší díky akvizici Meetingplace a Webex společností Cisco.

I když to pokaždé nevyjde na poprvé, jak jste si představovali, nevzdávejte to! Ne nadarmo se říká „chybami se člověk učí“.

2002

Začátek podnikání

Zpočátku bylo podnikání mým koníčkem, náplň práce po víkendech. Někdo chodí večer do hospody nebo posilovny, mne baví nalézat a tvořit řešení zajímavých a užitečných úloh. Začínal jsem s přesvědčením, se kterým pracujeme doposud – zákazník a dodavatel společně vytvoří něco nového a výjimečného. Zajímáme se o business zákazníka. Pro dobrý výsledek musíme oba něco udělat.

Asi znáte rčení, že do začátku podnikání se investují 3F (Fools, Friends & Family), já jsem začal s Family.

 • PMportal používáme již dva roky k řízení našich interních projektů. Díky němuž jsme schopní realizovat procesní řízení v podniku s téměř 2000 pracovníky. Od té doby, co využíváme PMPortal od společnosti Icontio, se kterou máme velmi dobré vztahy, výrazně se zefektivnil proces projektového řízení. Systém se neustále rozvíjí a výrazně zlepšuje, ale jsme klidní, jelikož nám společnost Icontio vždy ráda pomůže s veškerými potřebnými moduly.

  Ing. Jan Koubský
  Operation Excellence System Manager
  Mondi Štětí a.s.

 • Díky zavedení systému on-line vykazování práce od společnosti Icontio jsme získali dokonalý přehled o časové náročnosti na jednotlivé projekty. Získali jsme také podrobnější data pro stanovení režií, vnitropodnikové účetnictví a mzdy. Celkově se nám tento systém stal výborným odrazovým můstkem pro zavedení celopodnikového informačního systému.

  Ing. Jan Zámečník
  ELSEREMO Stage Technology, a.s.

Zahlédli jsme koutkem oka, co všechno v sobě může obsahovat čip 8080 a jeho pravděpodobní následovníci, a pak jsme podle toho jednali.

Bill Gates


Za naše reference se nemusíme stydět

CSJ.jpg
MoravskaGalerie.jpg
mondi.png
KBC.png
Penny.png
dhv.gif

Adresa Brno

Otevři velkou mapu

Adresa Praha

Otevři velkou mapu

Icontio Ltd., org. složka

 • Spielberk Office Centre
 • Holandská 1
 • 639 00 Brno
 • Czech Republic
 • IČO: 277 29 958
 • DIČ: CZ277 29 958
 • Dat. schránka: a7bdew

Společnost Icontio Ltd., org. složka je vedená u rejstříkového soudu v Brně, spisová značka A 19701.

Fakturační údaje